Sportovní vyžití

Pokud holdujete i jiným sportům, nežli pěší turistice, budete v kraji podřipském ve svém živlu. A to ať už je vaším živlem vada, země nebo vzduch.

Ve vodě

Patříte-li mezi lid vodomilný, můžete navštívit například plavecký bazén v Roudnici nad Labem. Na pravém břehu Labe naproti Roudnici se zase nachází tréninkový kanál pro vodní slalom a základna roudnického jachting klubu. O kousek dál v Račicích je v bývalé štěrkovně veslařský a vodácký areál (v roce 1993 se tu konalo mistrovství světa). Máte-li raději plavbu ve volné krajině, zkuste třeba vodácký výlet po řece Ohři.

Ve vzduchu

Je li vaším oblíbeným živlem vzduch, zamiřte své kroky k roudnickému letišti. Pokud se zde zrovna nekoná technoparty nebo nějaký festival, můžete podniknout vyhlídkový let a porovnat tak výhled z Řípu s možnostmi letecké dopravy. A abyste měli na výběr, odstartovat můžete i z 10 km (vzdušnou čarou, samozřejmě) vzdáleného sportovního letiště u obce Ledčice.

Na kole

Dáváte-li přece jen přednost pohyby po zemi, můžete zkusit alespoň některou ze zdejších cyklostezek. Zdejší rovinatá krajina je jako stvořená pro ty, kdož nemilují módu horských kol. Odstartovat můžete například pod roudnickým mostem, kudy prochází stezka Praha – Drážďany, vedoucí podél Labe.  

Dálkové pochody

A konečně, za zmínku určitě stojí, že přes Říp prochází dálková pěší trasa E-10 Petrohrad – Helsinky – Rujana – Berlín – Praha – Salzburk – Bolzano – Monako. Přichází se od Mělníka a pokračuje po červené na jih, přes Kralupy nad Vltavou ku Praze.